Balet

To rodzaj widowiska teatralnego, którego zasadniczym elementem jest ruch i muzyka.

Balet jest najlepszym pierwszym tańcem do nauki dzieci. Kształtuje postawę, rozwija motorykę, uczy subtelności i gracji.

Stawiamy na styl i jakość.

Zajęcia odbywają się

  • 16.30-17.15 balet młodszy (wiek 4-5 lat)
  • 17.15-18.00 tańce dzieci (wiek 3-6 lat)
  • 18.00-18.45 balet starszy (wiek 6-9 lat)
  • 18.45-19.45 tańce dzieci (wiek 7-12 lat)

Taniec: Chcesz wybrać właściwy styl taneczny? Dowiedz się czegoś o nim:

Tańce uliczne: Przez słowo „uliczne” rozumiemy, że te tańce powstały: w podwórkach, zaułkach, na plażach, chodnikach, w „gorszych” dzielnicach miast. Tworzą je młodzi ludzie, aby zademonstrować odrębność od reszty społeczeństwa, swój bunt i niezgodę na rzeczywistość.

Np. HIP HOP

To taniec wywodzący się z ulicznych improwizowanych pokazów nowojorskiej młodzieży. Strój w tym stylu jest niezbyt wyszukany, bazuje na niedbałej dresowej modzie. W tańcu hip-hop lansuje się tzw.”pełny luz”. Technika polega na naturalnych rytmicznych ruchach ciała, wynikających z zachowań i symbolicznych gestów używanych przez niecoźle wychowanych i nieokiełznanych młodych ludzi, dających upust swoistemu stylowi życia ,zachowania i tańczenia.

Break dance

Uliczny styl tańca wywodzący się z Nowego Yorku, bogaty w elementy akrobatyczne, lubiany przez młodych mężczyzn, a nawet dzieci. Jest to zestaw akrobacji na głowie i rękach.

Taniec nowoczesny

To wszystkie tańce powstałe od początku XX wieku tańczone przeważnie bez pary. Główne odmiany tego tańca to : modern dance, taniec wspołczesny – contemporary, taniec jazzowy – jazz dance oraz Broadway jazz