SAUNA

SAUNA

W naszej saunie oferujemy Państwu:

 • Nowość -podświetlaną osłonę pieca z kryształkami soli himalajskiej (jonizacja)
 • Nawilżacz „serce sauny” czyli tubę z umieszczoną na szczycie miseczką z kamykami, do której wlewamy olejki aromatyczne lub wsypujemy zioła lub kryształki soli himalajskiej.Gorące kamienie sprawiąją, iż parowanie wody w tubie wydobędzie aromaty z miseczki i nawilży kabinę sauny.

Proponujemy Państwu „kąpiel” w saunie z użyciem aromatycznych olejków, które otrzymujecie GRATIS!

Sauna to pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny), w którym spędza się od kilku do kilkudziesięciu minut. Pobyt w saunie ma własności poprawiające krążenie. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie. Sauna najpopularniejsza jest w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, a także w Rosji, odgrywa w tych krajach ważną rolę społeczną. Sauny były budowane przez ludy fińskie (przodków m.in. dzisiejszych Finów i Estończyków) od niepamiętnych czasów.

WSKAZANIA:

 • Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
 • Obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc.
 • Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium (nieustalone), niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień wg Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej jak 6 miesięcy po incydencie).
 • Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych[5]) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności.
 • Anoreksja.
 • Bóle reumatyczne, ale nie neuropatyczne.

PRZECIWSKAZANIA:

 • Reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym.
 • Pulmonologiczne – infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny.
 • Kardiologiczne: niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego oraz inne choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem).
 • Inne: ciąża, ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, padaczka, jaskra, stulejka, impotencja, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem). Korzystanie z sauny nie jest jednak przeciwwskazane u większości osób z chorobą niedokrwienną serca.

Ferie u nas !

Warto spędzać wolny czas aktywnie.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców i tych najmłodszych, SEMIRAMIDA zorganizowała półkolonie w 2 tygodniu ferii.
Dzieci uczyły się samoobrony i grania w squasha, dyscyplinę która wymagała od maluchów największego poświęcenia i zaangażowania.
Dużo radości przyniosły im zajęcia nauki tańca. Podczas tych lekcji okazało się, że pośród nas są ukryte, młode talenty.
Odpoczywały malując podobizny swoich idoli, tworząc ozdoby i oglądając filmy przyrodnicze w wirtualnej rzeczywistości.
Podsumowaniem całych półkolonii była dyskoteka, połączona z różnymi zabawami 😉
Dziękujemy rodzicom za zaufanie; a pociechom za wspaniałą zabawę 😀

Trampoliny – WOLNE MIEJSCA!!!

Trampoliny SEMIRAMIDY – super zajęcia, podczas których spalamy ok 1000 kcal na godzinę ! 😀 <3

Fitness na trampolinach to nowoczesna i rewolucyjna metoda, którą zainteresuje każdego! 😀
Skaczemy, spalamy zbędne kalorie, a do tego śmiejemy się i ćwiczymy w rytmie energicznej muzyki. 🙂
Trampoliny pomagają wygrać z grawitacją i poprawić kondycję ciała, a niezastąpione instruktorki zmobilizują do ćwiczeń nawet najbardziej opornych leni. 😉
Podczas ćwiczeń angażujemy większość mięśni, dzięki czemu nasze ciało będzie zgrabniejsze i jędrniejsze, więc – czego chcieć więcej? 😀
Są to proste ćwiczenia wykonywane intensywnie. Na jednych zajęciach możemy spalić nawet 1000 kcal! A przy tym doskonale się bawić.  <3
Fitness na trampolinach to nie tylko ćwiczenia ale dużo dobrej zabawy! :-D
Spróbuj, a nie będziesz chciał/a przestać!  😀

Film promujący zajęcia: